new_ivalon (new_ivalon) wrote,
new_ivalon
new_ivalon

Українські народні музичні інструменти. Скрипки

m_skrypky (550x368, 24Kb)
"СКРИПКА (від старослов'янської скрипати – скрипіти) – струнний смичковий інструмент. Класичний вид його вироблявся ще в ХV-ХVІ віках одночасно у різних країнах (Польщі, Італії, Франції). У царині музичних звуків майстри і музиканти століттями шукали такі, які були б близькими до людського голосу. Принципова ідея була винайдена авторами примітивних струнних інструментів, на яких грали лукоподібним смичком. Та від цих інструментів до цариці музики, якою стала скрипка, — величезна відстань. Тисячі майстрів світу відвойовували у природи секрети конструкції скрипкових дек, таємниці деревини, лакового покриття. В кінці XV — на початку XVI ст. італієць Г. Бертолотті сконструював перші скрипки. Його учень П. Маджіні та майстри кремонської школи А. Аматі, Дж. Гварнері і особливо А. Страдіварі створили неперевершені скрипкові інструменти дивної краси і витонченості. Головна їхня цінність у неповторному чарівному звуці, який ці інструменти несуть крізь століття.

Група скрипкових інструментів заклала основу класичного складу симфонічного оркестру ще в середині XVIII ст. Скрипка інтенсивно розвивається і як сольний інструмент. Нові жанри інструментальної музики ХVІІ-ХVІІІ століття – сольна соната і сольний концерт — виникли спочатку саме як жанри скрипкової музики.

На Україні скрипка відома з кінця XVI ст. Вона особливо імпонує наспівному, мелодійному характеру української народної музики. Без скрипки не обходилося жодне свято, весілля чи вечорниці. Вона — і сольний, і акомпануючий інструмент. Скрипка — невід'ємна частина оркестрів, ансамблів, троїстих музик. Серед відомих українських скрипкових майстрів — Т. Підгорний, Л. Мар'яненко. Український радянський майстер І. Любченко став дипломантом Міжнародного конкурсу скрипкових майстрів у м. Кремона (Італія)."

http://clubs.ya.ru/4611686018427414...ml?tag=13514629

Оригинал записи и комментарии на LiveInternet.ru

Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments